Osobie pracującej na pełen etat albo wykonującej kilka zawodów trudno jest znaleźć czas na regularne bieganie. Z tego powodu ta aktywność fizyczna często bywa podejmowana wczesnym rankiem, późnym wieczorem lub w nocy. Jednak w takich warunkach biegi są utrudniane przez panujące na zewnątrz warunki – głównie ciemność. Rozwiązaniem tego problemu jest zabranie ze sobą własnego źródła światła, które rozproszy mrok. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie akumulatorowej latarki czołowej do biegania w nocy?
Jaką konstrukcję powinna mieć akumulatorowa latarka czołowa do biegania w nocy?
Solidna konstrukcja to najważniejszy z elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania różnych akcesoriów do nocnych biegów. Przedmioty takie jak akumulatorowa latarka czołowa są narażone na kontakt z wodą, śniegiem, błotem czy różnego rodzaju pyłami. Zagrożenie mogą też stanowić wysokie i niskie temperatury powietrza, a także upadek z wysokości. Oznacza to, że tzw. czołówka musi mieć budowę odporną na działanie różnorodnych niekorzystnych czynników, jak również uszkodzenia mechaniczne.
Czym jeszcze powinna się charakteryzować akumulatorowa latarka czołowa?
Poza solidną konstrukcją akumulatorową latarkę czołową powinny charakteryzować cechy takie jak:
- niska waga – cięższy model może być niewygodny przy dłuższych biegach,
- łatwa obsługa – najlepiej za pomocą jednego przycisku wielofunkcyjnego,
- wygoda i prostota mocowania – umożliwiona przez regulowane paski z elastycznych oraz miękkich materiałów, które nie obcierają ani nie uciskają.
Istotna jest również odpowiednia moc świata – w przypadku biegania po mieście wystarczyć może już 100 lub 200 lumenów, natomiast do biegów po słabo oświetlonej wsi czy w lesie warto wybrać możliwie mocniejsze akcesoria.